O láske, trochu inej

Je nedeľa ráno, všetci ešte spia a ja sedím na terase, užívam si čerstvý tatranský vzduch, pri mne zurčí potôčik a ja pre vás píšem tento prvý, dovolenkový blog. Už sú to mesiace, čo som necítila takýto vnútorný pokoj, šťastie a voľnosť. Neviem, či to dokážete pochopiť, ale vždy už vtedy, keď sme na ceste do našich krásnych Tatier, mne normálne zviera srdce od šťastia. Keď vidím prvé kopce, hory, lesy, som ako nadšené dieťa, ktoré sa nevie dočkať vytúženej odmeny.

Predpokladám, že za tieto svoje pocity môžem vďačiť svojej maminke, ktorá ma zobrala na prvú dovolenku do Tatier už ako trojmesačnú. A potom, hoci ma vychovávala sama, hoci sme nikdy nemali peniažkov nazvyš, každý jeden rok nám našetrila aspoň na jednu takúto dovolenku. A ja odvtedy naše Tatry milujem a teraz som preniesla tento dovolenkový zvyk už aj na svoju rodinku. A viete čo? Efekt je rovnaký.

Minulý rok sme po prvýkrát vyskúšali spoločnú dovolenku pri mori. Bolo to iné, bolo nám fajn, páčilo sa nám tam, ale všetci traja sme sa zhodli, že toto nie je to, čo nás napĺňa radosťou. Aby sme si naozaj oddýchli od každodenného stresu a povinností, potrebujeme ticho, prechádzky a hlavne prírodu. Hoci sme sa zamilovali práve do našej slovenskej prírody, náš najväčší sen je navštíviť Kanadu. A tak tajne dúfam, že sa nám to čoskoro podarí.

Keď už sme pri tajných snoch, myslím, že keď Matúško vyrastie, naše cesty budú smerovať do Tatier. Vyhliadneme si maličký domček alebo chalupu na okraji lesa a unikneme preč od bratislavského ruchu. Musím povedať, že vždy, keď sa vraciame späť na západ, mám pocit, akoby som svoj domov opúšťala a nie sa doň vracala. Mám pocit, že mesto mi berie všetku energiu, všetku voľnosť, všetko šťastie, ktoré hľadám, aby bol ten život dokonalý už úplne.

A viete, že pôvodne som o tomto vôbec nemala v pláne písať? Chcela som vám povedať, aký bol náš prvý deň, kde sa nám páčilo, čo odporúčame a čo zasa nie. Ale nejak sa mi tento článok písal sám od seba. Tak ja idem pomaly nachystať kávu a raňajky a potom sa vydáme za ďalším dobrodružstvom. Majte sa krásne!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *